Ќерката на газдата на Формула 1 остана без 500.000 фунти

Петра својот дом во Лондон го даде на продажба и за време на едно од разгледувањата исчезна дијамантски ролекс часовник и пар обетки во вредност од половина милион фунти..

Ќерката на сопственикот на Формула 1 Петра Еклстон била ограбена од лажен казахстански милионер која ја остави без накит вреден 500.000фунти.

Петра својот дом во Лондон го даде на продажба и за време на едно од разгледувањата исчезна дијамантски ролекс часовник и пар обетки во вредност од половина милион фунти.

Главен и осомничен е човекот кој се претставувал како милионер од Казахстан кој наводно бил заинтересиран за купување на вилата.

- Петра заедно со нејзината сестра Тамара не била во домот додека се разгледувала куќата. Откако човекот ја напушти вилата откриено е дека исчезнал накитот кој бил на ноќната масичка, изјави близок пријател на семејството Еклстон.

По исчезнувањето на накитот извршена е контрола кај сите членови вработени во вилата и е заклучено дека тие не учествувале во кражбата.

Непознатиот „милионер“ наводно се вика Олег и е виден на различни места како разгледува луксузни вили иако ова е регистриран прв случај на кражба.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top