Коце Трајановски не собра храброст да се појави на дебатата на Телма

Трајановски немаше лице да се појави на дебатата..

Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, вечерва не дојде на дебата со неговите противкандидати на телевизија Телма.

Водителот кажа дека долго време траела комуникацијата со штабот на ВМРО-ДПМНЕ за на крај да им биде кажано дека Трајановски одбива да дојде на дебатата.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top