КОГА ГУБИТНИКОТ ГЛУМИ ПОБЕДНИК И ОБРАТНО

Фејсбук статус на Јове Кекеновски.

Иако СДСМ и Пендаровски водат со повеќе од 4,5 илјади гласа во првиот круг пред Силјановска и Мицковски тие се губитници на овие избори, а вториве двајца глумат победници. 

Стево во услови кога е поддржан од 30-тина политички партии (вклучувајќи ја и ДУИ) не успеа да освои повеќе од гласовите кои ги освои на минатите избори кога беше противник на Иванов (прв круг Стево освоил 326.164 гласа).. Силјановка и Мицковски имаат постигнато убедливо најлош резултат од 2008 година па се до денес.

П.С. Повеќе е од јасно дека Силјановска, Мицковски и компањоните слават влегување во втор круг колку да направат цензус за да победи Пендаровски и да се зацврсти Заев?Ќе ви стане јасно подоцна, ама ќе биде касно доколку не разберете сега.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top