Кои се здравствените придобивки oд пиењето чаша солена вода наутро

Ставете само една лажичка морска сол во чаша млака вода и овој пијалак пијте го недела дена.

Ставете само една лажичка морска сол во чаша млака вода и овој пијалак пијте го недела дена, а потоа паузирајте исто толку време со цел да ги почувствувате најсилно ефектите.

Хидратација – На организмот ќе му овозможите лековита течност која изобилува со минерали.

Варење – Солената вода позитивно влијае врз дигестивниот систем бидејќи содржи ензими кои го поттикнуваат варењето.

Несоница – Минералите од солената вода го смируваат нервниот систем, па токму затоа и со редовно пиење солена вода брзо ќе се справите со несоницата.

Детоксикација – Во текот на една недела, вие ќе го ослободите организмот од сите бактерии и токсини.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top