Колинда заедно со Трамп навива за своите репрезентативци

Претседателката на Хрватска , Колинда Грабар Китаровиќ прв пат не е на трибините во Русија додека играат хрватските фудбалери..

Таа сега навива од Брисел , заедно со претседателот на САД Доналд Трамп , кој денеска ги поддржа хрватските фудбалери. Шт на тоа рекла Британската премиерка Тереза Меј , не е познато.

Хрватската претседателка отсуството од Москва го обележа со црвена гардероба и црвено бела шамија на вратот за време ан Самитот на НАТО во Брисел .

На местото на Китаровиќ во свечената ложа во Москва , навива премиерот Андреј Пленковиќ. Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top