Компјутерски хаос: Саботажа на возовите во Мелбурн

На патниците во Мелбурн им беше кажано да не ги отвораат вратите за возовите откако компјутерската грешка ги остави сите приградски линии втемелени..

На патниците им беше кажано да бараат алтернативни начини да стигнат дома но многумина веќе во возот беа заглавени повеќе од половина час.

"Моментално доживуваме одложувања на сите линии поради компјутерска грешка која влијае на приградската област." Ве молиме барајте алтернативен транспорт ", напишаа на Твитер на "Metro Trains".

Некои патници велат дека биле заглавени во возот  55 минути и очајно сакале да користат тоалет.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top