Крај - уште една НБА ѕвезда заминува во легендите

Иако се уште е формално кошаркар на Кливленд Кавалирс, Дерик Роуз судејќи по последните најави, многу веројатно во следните денови ќе објави крај на кариерата..

Роуз низ кариерата го следеа бројни повреди, меѓу која и последната, а како врвно достигнување ја има МВП титулата во 2011 година.

Оваа информација со голема доза на сигурност во јавноста ја пушти ЕСПН преку Адриан Војнаровски.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top