Кралицата Елизабета Втора ја предава круната: Вилијам и Кејт стануваат кралеви

Кралицата Елизабета Втора наскоро ќе ја препушти кралската круна на својот внук Вилијам и неговата сопруга војвотката Кетрин..

Елизабета долги 65 години владее со британската монархија и сега е време нејзината работа да ја нследат младите.

Таа го прескокнала својот син Чарлс и за крал го избрала својот внук Вилијам со образложение дека младата генерација е многу поспособна да го поправи имиџот на династијата.

Таа проценила дека Вилијам и Кејт имаат иднина и дека непрестано ги следи позитивен имиџ во светот.

vesti24.mk


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top