Ла Лига конечно може да почне: Одреден датумот и првото дерби во Шпанија

Клубовите од Шпанија се подготвуваат со полна пареа за фудбал, бидејки најавено е дека од 12 јуни ќе може да се игра..

Ла Лига прекина да игра фудбал пред нешто повеќе од два месеци, а следниот месец се очекува конечниот рестарт на сезоната, или доигрување.

До крајот на Ла Лига има уште 11 кола, а се очекува сезоната да биде завршена до почетоикот на август.

Мадридскиот АС вечерва објави дека Ла Лига скоро сигурно почнува на 12 јули и тоа со едно од најголемите дербиња во Шпанија.

Челниците имаат план овој меч да се игра во петок, 12 јуни, меѓу градските ривали Севилја и Бетис, што во рамки на Шпанија е едно од најголемите дербиња.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top