Лажен Фејсбук профил на познат македонски политичар

Од партијата Демократски сојуз информираат дека во текот на последните неколку дена се објавуваат постови од лажен Фејсбук профил при што е злоупотребено името на нивниот претседател Павле Трајанов..

„Демократскиот сојуз ќе ги преземе сите законски мерки се со цел да се спречи злопотреба на Фејсбук за пласирање постови со злоупотреба на името на претседателот на ДС. Павле Трајанов се оградува од коментарите објавени преку лажните профили“, наведуваат од партијата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top