Легендата се враќа: Евра повторно во Манчестер Јунајтед

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра наскоро повторно ќе биде дел од најтрофејниот англиски клуб..

Долгогодишниот член на „црвените ѓаволи“ ќе добие улога на амбасадор и ќе го промовира Јунајтед низ светот. Французинот помина осум годин на Олд Трафорд, освои пет титули во Премиер лигата, а секогаш е со задоволство примен кај навивачите на тимот.

Од 2006 до 2014 година одигра 379 натпревари, а кулминација на неговата кариера беше титулата во Лигата на шампионите во 2008 година.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top