Лео Меси ја победи конкуренцијата - нова, шеста златна топка за Аргентинецот!

Како што и се очекуваше претходно, Лео Меси од Барселона е најдобриот светски фудбалер за 2019 година..

Меси во конкуренција на двоецот од Ливерпул, Садио Мане и Виргил Ван Дајк и Кристијано Роналдо, ја освои својата шеста златна топка во кариерата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top