Лимај: Платформата за дијалог со Србија оваа недела во Парламент

Лимај очекува платформата за дијалог оваа недела ќе се најде во косовскиот Парламент..

Косовскиот вицепремиер и копретседавач во приштинскиот тим за продолжување на преговорите со Белград, Фатмир Лимај напиша на Твитер дека платформата за дијалог оваа недела ќе се најде во косовскиот Парламент.

– Очекувам дека Парламентот ќе ја изгласа платформата, па Косово ќе има официјален став за дијалогот со Србија, нагласил Лимај.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top