Мадридски Реал и Атлетико се подготвуваа за понуда до напаѓачот на ПСЖ, но Барселона ги расипа плановите

Анхел Ди Мариа е и тоа како баран на фудбалскиот пазар сооглед неговиот статус во ПСЖ. Имено Аргентинецот сезонава постигна 21 гол и запипша 15 асистенции на 44 меча, но сеедно немаше статус на играч за првата постава во редовите на францускиот првак..

Вредностна на овој одличен фудбалер се проценува на 40 милиони евра, а тоа е цена кој може да ја платата Реал Мадрид, но и Атлетико Мадрид. „Јорганџиите“ наводно веќе го контактирале ПСЖ, но и агентот на Ди Марија, но добиле одговор да почекаат.

Во меѓувреме се појавија информации дека фудбалерот на ПСЖ чека понуда од Барселона кој веднаш без размислување би ја прифатил, а тоа исто така се должи на добриот однос со ѕвздата на Каталонците, Лионел Меси.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top