Македонец во Мелбурн приведен за убиството на својата сопруга

Сопругот на починатата Карен Ристевски приведен за незјното убиство.

Борче Ристевски, сопругот на починатата Карен Ристевски, за прв пат се појави пред судот, обвинет за нејзиното убиство.

Детективи од одредот за исчезнати лица од полицијата на Викторија го уапсија 53-годишниот татко на едно дете од Avondale Heights, во денес околу 7.20 часот.

Неколку часа подоцна, адвокатот на г-дин Ристевски, Роб Стери, пред судот изјави дека неговиот клиент ќе се бори против обвинението.

"Тој ќе се изјасни дека не е виновен", и кажа г-дин Стери на судијката Ангела Болгер

Сопругата на г-дин Ристевски, 47-годишната жена, која го предводеше Бела Блу, исчезна од нејзиниот дом на Oakley Drive, утрото на 29 јуни 2016 година.

Планинар го откри своето тело заглавено помеѓу две трупци во националниот парк Монт Мак на 20 февруари.

Обвинителот Ендру Тини, рече дека полицијата има потреба од дополнително време за да го комплетира својот извештај "поради природата на истрагата и тековната работа што треба да се направи".

Тој повторно ќе се појави пред суд на 18 април.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top