Македонец застрелан во неговиот дом во Австралија

Полицијата се уште трага по убијците..

Триесет и шестгодишниот Македонец Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија.

Како што пренесуваат австралиските медиуми, Димитровски е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со бензин и ја запали Дана Вулин, по што беше осудена на 17 години затвор.

Полицијата се уште трага по убијците.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top