Еве го текстот што го вознемири Груевски - Неред во Македонија: Тајниот план за создавање „прибежиште за валкани пари“

Текст во OCCRP, проект за организиран криминал и корупција, е тој што го вознемири Никола Груевски, за што тој почувствува потреба со долг статус да се брани на Фејсбук.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Австралијанец бил пронајден жив по две недели талкање низ пустина

Австралиската полиција објави дека го пронашла второто од трите лица кои биле изгубени во австралиската пустина пред две недели.

Прочитај повеќе

ПИСА: Македонските ученици немаат самодоверба и волја за развој

Учениците од Македонија повторно се најдоа на европското дно според најновата студија на ОЕЦД. ПИСА тестот покажува дека на 15-годишниците им недостасува и ткн. развоен менталитет

Прочитај повеќе

Боки 13: Снимка од куќата на родителите ќе докаже кој заминува со торбата!

Бојан Јовановски, во својот воведен говор како обвинет за случајот „Рекет“ рече дека и покрај лошата здравствена состојба ќе се се обрател пред судот, бидејќи живеел за овој ден, да ја докаже својата невиност.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Шилегов: МПЦ да го смени датумот за Божиќ, да го славиме како цел свет

Македонската православна црква да го смени календарот за прослава на Божиќ за да го славиме како цел свет, побара денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Прочитај повеќе

Голема полициска акција во Карпош, се апсат осомничени за пукањето во хотелот „Александар палас“

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во „Александар Палас“.

Прочитај повеќе

Антикорупциска следната година ќе ги проверува судиите и обвинителите

Антикорупциската комисија од наредната година ќе ја испитува имотната состојба и судирот на интереси на судиите и обвинителите.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Најнов гаф: На кој народ му припаѓа Заев?

Премиерот Заев во нова вербална авантура избегнувајќи да ја употреби придавката македонски претставувајќи го македонскиот народ како мултиетнички.

Прочитај повеќе

Иницијативата за помилувањето пред Уставен била поднесена пред три години

Адвокатот Зоран Стојановски иницијативата ја поднел пред три години. Стојановски за ТВ24 вели дека немал политички мотиви, а единствена цел за иницијативата била заштита на уставноста.

Прочитај повеќе

Мијалков отвора 25 обложувалници откако доби лиценца од Владата

Друштвото за приредување на игри на среќа Макс Бет, во чија сопственичка структура се наоѓа компанија во сопственост на семејството на екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков, почнува да формира мрежа на обложувалници во Скопје

Прочитај повеќе
Scroll To Top