„Лидер“ открива скандал: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 милиони евра, заедно со Руси!

Преку 200 милиони изнесува штетата од лажниот стечај на електраната „ТЕ-ТО“ и со истата освен што е оштетена „Топлификација“, оштетен е и државниот буџет – покажува истражувањето на „Економски Лидер“.

Прочитај повеќе

МВР апсеше за пукањето во Александар Палас, пронајде и дрога

Акцијата се спровела во Грчец, Центар, Арачиново, Ѓорче Петров, Бутел, Студеничани. Пронајдени и одземени се моторцикли, панцири, пиштоли, пушки, муниција од различен калибар, опрема за набљудување, дрога и други предмети.

Прочитај повеќе

Нова аудио снимка објавена на интернет со телефонски разговор на Орце Камчев

Нова аудио снимка поставена на Youtube на која се слуша глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев, поврзан со случајот Рекет.

Прочитај повеќе

Еве го текстот што го вознемири Груевски - Неред во Македонија: Тајниот план за создавање „прибежиште за валкани пари“

Текст во OCCRP, проект за организиран криминал и корупција, е тој што го вознемири Никола Груевски, за што тој почувствува потреба со долг статус да се брани на Фејсбук.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Австралијанец бил пронајден жив по две недели талкање низ пустина

Австралиската полиција објави дека го пронашла второто од трите лица кои биле изгубени во австралиската пустина пред две недели.

Прочитај повеќе

ПИСА: Македонските ученици немаат самодоверба и волја за развој

Учениците од Македонија повторно се најдоа на европското дно според најновата студија на ОЕЦД. ПИСА тестот покажува дека на 15-годишниците им недостасува и ткн. развоен менталитет

Прочитај повеќе

Боки 13: Снимка од куќата на родителите ќе докаже кој заминува со торбата!

Бојан Јовановски, во својот воведен говор како обвинет за случајот „Рекет“ рече дека и покрај лошата здравствена состојба ќе се се обрател пред судот, бидејќи живеел за овој ден, да ја докаже својата невиност.

Прочитај повеќе
Scroll To Top