(ФОТО) Македонските знамиња отстранети од влезот на Струга

Знамињата кои вчера беа поставени на влезот од Струга, денеска попладне се отстранети. Според извори на А1он, градските власти во Струга дале наредба да бидат отстранети само овие знамиња.

Прочитај повеќе

АЕК ја почна изградбата на телекомуникациска кула на Водно

Агенцијата за електронски комуникации почна да ја гради телекомуникациска кула на врвот на Водно со антенски систем за мониторинг и контрола на радиофреквенциите.

Прочитај повеќе

На стружани им е забрането на „своја рака“ да поставуваат македонски знамиња

Струшките комунални инспектори им забраниле на стружани, на “своја рака“ да поставуваат знамиња на јавни места, пишува порталот Први.мк.

Прочитај повеќе

Приведените од „Претседавач“ изведени пред истражен судија

Во Кривичниот суд во Скопје во тек е распитот на лицата кои вчера беа приведени во полициската акција „Претседавач“, потврдуваат од Судот.

Прочитај повеќе

Македонија одбележува 72 години од почетокот на антифашистичкото востание

Република Македонија утре одбележува 72 години од почетокот на антифашистичкото востание и народноослободителната војна.

Прочитај повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Иванов: Со реформи го израмнивме патот за проток на капитал

Нашата современа економија е привлечна за секој бизнисмен, претприемач и компанија што има желба да инвестира во Република Македонија.

Прочитај повеќе
Scroll To Top