Џафери се сретна со грчки полковници во Македонија

Министерот за одбрана, Талат Џафери, вчера се сретна со досегашното и новопоставеното одбранбено аташе на Република Грција во Република Македонија

Прочитај повеќе

(Фотографии): Претседателот Иванов присуствуваше на манифестацијата „Спортски бон-тон“ во Валандово

Претседателот Иванов денеска во својот роден град Валандово присуствуваше на спортско-културна манифестација, во рамки на проектот „Социјална и етничка интеграција преку спортот (Спортски бон-тон)".

Прочитај повеќе

Притвор и кривична пријава за злоупотреба на безвизниот режим со ЕУ

Намерата била лицата да ги превезе во Германија за паричен надомест од 150 евра по човек. Било договорено парите да му се дадат по пристигнување на крајната дестинација во Р. Германија.

Прочитај повеќе

Во Охрид извршена првата интервенција врз пациент со новата опрема за интраваскуларен ултразвук

Во Заводот за кардиоваскуларни заболувања во Охрид денеска беше извршена првата интервенција врз пациент со новата опрема за интраваскуларен ултразвук ИВУС,

Прочитај повеќе

Орхан Памук и Виктор Ерофеев добитници на книжевната награда „Табернакул“ за 2013

Орхан Памук од Турција и Виктор Ерофеев од Русија се добитници на меѓународната книжевна награда „Табернакул“ за 2013 година, која лани ја востанови издавачот „Табернакул“

Прочитај повеќе

„LC Waikiki“ отвори бутик во „Сити Мол“

LC Waikiki, најбрзо растечкиот турски бренд и лидер во текстилната индустрија, денеска ја отвори својата прва продавница во Македонија, која ќе биде лоцирана во трговскио Скопје Сити Мол.

Прочитај повеќе

Меко од Шутка спие на шајки и оди по жар

Болка не чувствуваме. Јас константно спијам на кревет со шајки. Мене тоа ме опушта. Кога одам по јаглен, немам изгореници и повреди на нозете, затоа што духовно сум исполнет со вербата во Господ и токму таа верба ме штити

Прочитај повеќе

„Фаланга 2“: Паско Кузман ќе ја даде својата одбрана пред судот

Ексдиректорот на Управата за заштита на културното наследство, Паско Кузман, денеска пред судот ќе ја раскаже својата верзија на случувањата.

Прочитај повеќе
Scroll To Top