Граќаните во огромен број заинтересирани за манифестацијата „Појадок на мост“

Cтотици граѓани дојдоа на пунктот во центарот на Скопје каде се доделуваат бесплатните билети за влез на манифестацијата „Појадок на мост“

Прочитај повеќе

Соработник на Шпаркасе Банка, со туѓа лична карта, проневерил пари од ЕУ фондовите

Полициската станица Берово поднесе кривична пријава против Ѓ.Б. (41), кој работи во филијалата на банката во Берово, за злоупотреба на службената положба и овластување

Прочитај повеќе

„Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи ќе го отвори „Браќа Манаки“

Македонскиот игран филм „Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи ќе го отвори 34. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ во Битола, на кој до 20 септември ќе бидат прикажни 74 филмови.

Прочитај повеќе

Владата двојно ја намали цената за елаборати за легализација за социјално ранливите категории

Владата одлучи да ја намали цената на чинење на геодетски елаборати за бесправно изградени објекти за 50 проценти,

Прочитај повеќе

Македонските информатичари освоија сребрен и бронзени медали на Балканската олимпијада по информатика

Македонските информатичари освоија сребрен и два бронзени медали на 21. Балканска олимпијада по информатика (БОИ 2013), што се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина.

Прочитај повеќе

Есма Реџепова денеска ќе ја добие титулата „Национален уметник“

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе и ја додели титулата „Национален уметник на Република Македонија“ на пејачката и хуманистка Есма Реџепова-Теодосиевска

Прочитај повеќе
Scroll To Top