Митаноски за поставувањето на албанското знаме во Охрид: Што е премногу, премногу е!

Познатиот долгогодишен политичар и поранешен новинар Веле Митаноски реагираше на поставувањето на албанско знаме на Самоиловата тврдина.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Силјановска до бојкотирачите: Дома можев да останам и јас, но решив да се бopам!

Претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска Давкова им испрати јавна порака на поддржувачите на Бојкотирам.

Прочитај повеќе

Кандидатите се надеваат на постигнување цензус во вториот круг

Ниската излезност во првиот круг од претседателските избори, ја промени реториката на кандидатите кои трката ќе ја продолжат и во вториот круг.

Прочитај повеќе

Ријасетот на ИВЗ отфрла дека учествувал на седницата на Бузаку

Членовите на Ријасетот на ИВЗ официјално се изјаснија дека не учествувале на состанок врз основа на кој Основниот суд Скопје 2 донел одлука за разрешување на Сулејман Реџепи од поглавар на ИВЗ и именување на Скендер Бузаку на негово место.

Прочитај повеќе

Кирацовски: Не сум влијаел за вработувања, грешка е

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски не чувствува никаква одговорност затоа што Антикорупциската комисија откри дека при вработување во државни институции на тројца негови блиски роднини било извршено влијание – сестрата, бабата и дедото.

Прочитај повеќе

Реисот Реџепи: Судијката не ја жалам, нека почине, а со Владата веќе не сме на иста страна

Во своето синоќешно обраќање сѐ уште актуелниот поглавар на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи за судијката која ја донела одлуката Бузаку да биде нов поглавар, смета дека е одлука против него, и се послужи со, во најмал случај, скандалозна изјава,

Прочитај повеќе

ДИК: Пендаровски со предност од 856 гласа пред Сиљановска, следува неизвесен втор круг

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ и коалицијата, во првиот круг од претседателските избори, според се уште нецелосните резултати, освои 313.033 гласа.

Прочитај повеќе
Scroll To Top