Тинејџерката која се закани со напад врз училиште во САД најдена мртва

Девојката којашто беше барана од полицијата во американската сојузна држава Колорадо поради закани, а била фасцинирана од масакрот во „Колумбајн“ пред точно 20 години, во средата пладнето по локално време е најдена мртва.

Прочитај повеќе

Малчески за Лидер: Вилата „Водно“ не смее да падне, таа мора да остане бастион на Македонските национални интереси!

Професорот и политички аналитичар Самоил Малчески прогнозира успешни избори, нема да има бојкот, Северна Македoнија ќе избере Претседател а тоа ќе биде Сиљановска-Давкова.

Прочитај повеќе

Судбината на „мерцедесот“ на Груевски ќе се знае по изборите

Судбината на „мерцедесот“ за чиешто противзаконито влијание беше осуден експремиерот Никола Груевски, кој избега во Будимпешта, како и Гордана Јанкулоска и Ѓоко Поповски, ќе биде позната по завршување на изборниот процес, потврдија од Владата за „Макфакс“.

Прочитај повеќе

Две илјади американски војници ќе учествуваат во најголемата воена вежба во државата

По предлог на Министерството за одбрана, Владата на денешната седница ја разгледа и прифати информацијата за изведување на воената вежба „Одлучен удар“ на Армијата и Командата на US EUCOM

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Скандал на трибина на Пендаровски: Граѓанин се закани дека со пиштол ќе отишол во ДИК

На вечерашната трибина на Стево Пендаровски во Гостивар, граѓанин на Гостивар се закани дека вооружен ќе влезе во Државната изборна комисија поради тоа што според него, од таму го избришале од избирачкиот список.

Прочитај повеќе

Вооружен грабеж во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир

Опожарениот голф е единствената трага од четворицата разбојници кои утринава ги испразнија сефовите на НЛБ во Чаир. Со автомобилот полн пари пристигнале до железничката станица Скопје Север, го запалиле и побегнале.

Прочитај повеќе

Од кај Иванов сѐ уште молк околу барањата за помилување

Една недела откако кабинетот на Претседателот Ѓорѓе Иванов потврди дека до нив се пристигнати барања за помилувања од осудените за крвавиот 27 – ми април, нема информација како ќе постапи шефот на државата.

Прочитај повеќе

Нови рочишта: Обвинетите во „Титаник“ и „Тврдина 2“ денес на обвинителна клупа

Осомничените за злосторничко здружување , повреда на избирачкото право, поткуп при избори или сите кои се гонат во случајот „Титаник“ денеска седнуваат на обвинителна клупа.

Прочитај повеќе

Слијановска: Побарав да биде повлечен спотот кој е навредлив за мојот противкандидат

Претходно, Пендаровски ја обвини Силјановска дека спотот кој се емитуваше на телевизиите а е наменет против него лошо влијае на демократската аатмосфера на изборната кампања.

Прочитај повеќе
Scroll To Top