Македонски активист бара средба со Трамп - решение за Македонија со еден збор

Македонски активист од Америка му порачува на Трамп да стави крај на геноцидот врз Македонците..

“Сретнете се со мене Трамп (@realDonaldTrump). Можам да ви помогнам да ставите крај на антимакедонскиот спор за името и културен геноцид врз Македонците со твитање на еден збор – СТОП.

Ова на американскиот претседател Доналд Трамп му го пишува претседателот на Македонското Меѓународно движење за човекови права.

Николов му порачува на Трамп дека може да ја запре американската присилба за менување на името и така да добие многу победи за кои што тиј зборува.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top