Македонските весници од Мелбурн му се извинија на Тони Младеновски од Перт за ширење на лажни вести

Соопштение преку Фејсбук на Австралиско-Македонскиот Неделник и Весникот „Today - Денес“.

Австралиско-Македонскиот Неделник и Весникот „Today - Денес“ излегоа со соопштение до јавноста во кое што му се извинуваат на Трајче (Тони) Младеновски поради погрешните информации кои тие гие објавија во Јуни мината година тврдејќи дека Младеновски наводно ја напуштил Австралија со цел да избега од лицата на кои што тој им должи пари.

Погледнете го статусот на Австралиско-Македонскиот Неделник и Весникот „Today - Денес“:

Ова беше веста во која што беа пренесени лаги без никакви докази.

Тони Младеновски од Перт, Западна Австралија. Фото: Дени Максвел


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top