Манчестер Јунајтед соопшти нови одлични вести за Сер Алекс Фергусон

Еден од најголемите тренери на сите времиња, Сер Алекс Фергусон повеќе не е на интензивна нега откако во недела му беше изврешена итна операција..

„На Сер Алекс повеќе не му е потребно интензивна нега, па заздравувањето ќе го продолжи на редовно оделение. Неговото семејство е емотивно погодено од многуте подршки кои ги доби, но моли за приватност во наредниот период кој ќе биде клучен за неговото заздравување“ објавија од Манчестер Јунајтед.

Сепак за легендата на Јунајтед следи долго заздравување и се уште не се знае дали мозочниот удар ќе остави трајни последици.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top