Манчестер Сити поразен на последните четири натпревари во ЛШ

Првакот на Англија Манчестер Сити иако имаше одлична ланска сезона во Премиер лигата и успешен старт во новата сезона на дуелите од Лигата на шампионите едноставно не може да се препознае..

На последните четири натпревари во елитното натпреварување на УЕФА „граѓаните“ имаат четири порази, а бројките се загрижувачки бидејќи на последните шест дуели имаат пет порази и само една победа.

Притоа на трите домашни натпревари загубиле на сите со идентичен резултат – 1:2.

Последни шест натпревари на Манчестер Сити во ЛШ:
Лион 1:2 (дома)
Ливерпул 1:2 (дома)
Ливерпул 0:3 (гости)
Базел 1:2 (дома)
Базел 4:0 (гости)
Шахтјор 1:2 (гости)


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top