Мандатот дома, Иванов во Унгарија

Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со унгарскиот премиер Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот..

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија, соопшти неговиот Кабинет.

Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со унгарскиот премиер Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top