Марш против Трамп во Брисел

На маршот наречен „Трамп не е добредојден“ присуствуваа и ЛГБТ активсти, а се вееја и палестински и кубански знамиња..

Во белгиската престолнина Брисел синоќа се одржа марш на европски активисти против доаѓањето на претседателот на САД, Доналд Трамп, на самитот на НАТО наредната недела. Демонстрантите носеа транспаренти со натписи „НАТО играта заврши“ и „ЗА Америка, против Трамп“.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top