Меј не се откажува – „Верувам дека планот за брегзит е добар“

Британската премиерка, Тереза Меј, рече дека со секој дел од нејзиното битие верува дека предложениот план за брегзит е добар..

Таа наведе дека одбивањето на планот значи длабока и сериозна неизвесност за Велика Британија.

Меј додаде дека ќе се бори за лидерство во Конзервативната партија бидејќи некои пратеници, незадоволни од планот, го покренуваат прашањето за доверба на владата, пренесе Радио Слободна Европа.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top