МЕЛБУРН: Борче Ристевски го призна убиството на својата сопруга Карен

Признанието дојде еден ден пред почетокот на судењето за убиството во Врховниот суд на Викторија..

Борче Ристевски ја призна вината за убиството на неговата сопруга, Карен Ристевски, повеќе од две години откако нејзините останки беа пронајдени во грмушките.

Преслушувањето сега е утврдено за 27-ми март, потврди Врховниот суд во соопштението до 9News.

Обвинителите тврдат дека г-дин Ристевски ја убил својата сопруга на 29 јуни 2016 година, во нивниот дом во Авондејл Хајтс.

Се тврди дека Борче Ристевски го извадил нејзиното тело од црниот Мерцедес-Бенц кон Регионалниот парк Маунт Македон, каде што нејзините остатоци биле пронајдени осум месеци подоцна.

Извор: 9news


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top