Меркел: ќе се борам за поуреден Брегзит до последен час

Тоа, според предвиденото, би требало да се случи за десетина дена со или без спогодба..

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека ќе се бори за „поуреден Брегзит“ до последен момент. 

Таа наведе дека лидерите на Европската унија ќе се обидат реагираат на она што ќе го предложи Британија. 

Меркел одби да каже дали ќе го поддржи продолжувањето на рокот за излегување на Британија од Унијата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top