Меркел откри кога се повлекува од политиката: Сака да ја паметат по едно

Публиката ја поздравила со силен аплауз и гласно се смеела..

Немам намера да продолжам активно да се занимавам со политика, по истекот на мандатот, одговори Германската канцеларка Ангела Меркел, на поставено новинарско прашање.

Исто така, канцеларката за време на манифестација во Стралсунд, била прашана и за тоа што ќе прочитат децата за неа во историските книги за 50 години отсега, таа по неколку секунди размислување одговорила дека за неа ќе биде напишано дека „се трудела“. 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top