Меси пред историско достигнување, Касиљас е многу блиску

Барселона ја победи Жирона со 2-0 во каталонското дерби со головите на Семедо и Меси и осми пат по ред триумфираше во Ла Лига..

Победата над Жирона беше 328. победа за Лионел Меси во шпанското првенство со што се искачи на третата позиција во оваа статистичка категорија. Пред него се само Андони Зубизарета со 333 и Икер Касиљас со 334.

До денеска на третото место беше друг фудбалер на Реал Мадрид – Раул Гонзалес.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top