Мицкоски бара предвремени избори

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара итно распуштање на собранието и предвремени парламентарни избори..

Итно распуштање на Собранието и предвремени избори согласно прижинскиот договор. Вакво барање до власта испорача опозицискиот лидер по седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски порача дека за ВМРО-ДПМНЕ промената на уставното име и македонскиот идентитет претставува чин на предавство, а целата процедура ја прогласи за нелегитимна

Како ВМРО-ДПМНЕ ќе делува во иднина Мицкоски не сакаше да открие, но рече дека сите опции се отворени меѓу кои и бојкот на Собранието.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top