Мицкоски до Мијалков: Ти си или Вицето?

Лидерот на опзицијата со порака до поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков..

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го прозва ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков и братот на премиерот, Вице Заев околу случајот со прислушувањето во Основното јавно обвинителство.

„Колку очигледно фали Мијалков во соопштенијата на СДСМ за прислушкувањето на ЈО. А каде се Грујоски и Бошковски, колку очигледно фали тука крикот на Димитров за нивна екстрадиција од Грција. Ах, Устав ли е, принцип ли е, Вице ли е?“, праша лидерот на опозицијата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top