Мицкоски: Казни затвор кои не се производ на правда, туку последица на прогон

Власта губи контрола, нарачува пресуди, спроведува прогон врз патриоти, сакајќи да ја покрие својата неспособност..

Нарачува и спроведува казни затвор кои не се производ на правда, туку последица на прогон. Ја губат контролата, реагираше Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на денешните пресуди за случајот „27 април".

„Заевизмот ја уништи државата во секој поглед. Законите веќе не важат, кримналното самоволие на властодршците ја гушат секоја надеж за напредок, имаме криминалци кои ги окупираат инститициите и институции кои им служат за тие криминалци“, напиша Мицкоски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top