Мицкоски: Ме боли и пече, на името не сакам да градам кариера!

Власта скапо ќе плати на следните избори, порача вечерва на протестот пред Владата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски..

Опозицискиот лидер рече дека власта на референдумот не добила легитимитет од народот за прекрстување на државата.

„Додека ја оцрнуваат опозицијата, спроведуваат политички прогон а криминалот расте, спротивно на војлата на народот го менуваат името, не нарекуваат народ со комлекси,. Господине Димитров ти ветувам јавно ќе му се извиниш на народот,  ќе ги исправиме неправдите, оставка на оваа влада”, порача Мицкоски вечерва.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top