Мицкоски од Битола: Победата лежи во поразот на заевизмот

Лидерот на опозицијата се обрати од Битола.

Луѓето се чуствуваат измамени, луѓето се чуствуваат понижено од оваа власт. Ветуваа плата од 500 евра, а такви плати нема. Ветуваа добра бизнис клима, а единствено што направија е што покачија даноци кои сега ги плаќа народот, напиша на Фејбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top