Мицкоски: Оваа Влада блеска со измамите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку својот Твитер налог упати критики кон актуелната власт, поради најавената плата од 500 евра..

„Едно од клучни ветувања на премиерот Заев беше 500€ просечна плата. Согласно ДЗС таа во првиот квартал од 2019 изнесувала 24 433 денари, што е за нешто повеќе од 5 проценти помалку од декември 2018. 

Оваа Влада блеска со измамите, како оваа дека ќе има 500€ просечна плата“, вели Мицкоски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top