Миле Паника: Заев ми ја земa работата ќе си дадам оставка

По траги-комичниот скандал каде премиерот Зоран Заев неколку пати разговара со руски комичари по телефон за кои мислел дека се Петро Порошенко и Јенс Столтенберг..

Денеска откако премиерот Заев изјави дека нема намера да поднесе оставка, Миле Паника од к-15 најави оставка бидејќи останал без работа.

Ни ја земаа работата. Ќе си дадам оставка, напиша Миле Паника на Твитер


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top