Милошоски: Договор можеби ќе имаше ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

Според Милошоски, СДСМ и ВМРО-ДПМНе не успеале да дојдат до договор поради нервозата на Заев.

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот „Рекет“, што не може да прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би имал увид во овој мега-скандал, освен владино-подобната обвинителка Вилма Рускоска,напиша утрово пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот прифил  на Фејсбукпо маратонската лидерска средба.

„Таквото однесување остава сомнеж дека хиерархијата на соучесници и организатори во ‘Рекет’ е многу повисоко во власта, од улогата која во овој криминал ја имала осомничената Катица Јанева“, додава Милошоски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top