Милошоски: Можно е да го повлечеме законот за медиуми

Законот за медиуми беше доста критикуван.

Владеачкото мнозинство нема намера да ја изигра Европската комисија и на сила да ги донесе законите од сферата на медиумите, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, во изјава за телевизијата 24Вести.

Тој навести можност, законот за медиумите, околу кој се крена прав во јавноста, и кој го критикуваа експерти и опозицијата, да биде повлечен.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top