Модна ревија 2013 во Вереби

Успешна манифестација на МКУД „Александар Македонски 3 “.

Македонското Културно Уметничко Друштво „Александар Македонски трети“ при Македонската Православна Црква „Св. Злата  Мегленска“ ја организираше својата културна манифестација “Модна Ревија 2013 “ во просториите на црковната сала во Вереби.
Повеќе фотографии од настанот погледнете овде 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top