Wednesday, March 3, 2021

Австралија

Македонија

Во ќелијата на Мијалков незаконски влегуваат посетители!

Посетители влегуваат во затворската капија на Сашо Мијалков иако тоа е спротивно на законот. Редакцијата на Лидер од извор во затворот дознава дека на 28.02...

ВМРО-ДПМНЕ: Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел...

Заев: Владата ниту преговарала, ниту ќе преговара за македонскиот идентитет и јазик!

Владата ниту преговарала, ниту ќе преговара за македонскиот идентитет и македонскиот јазик, вели премиерот Зоран Заев и додава дека универзално право на сите нации...

ВМРО-ДПМНЕ: Режијата на драмата Мијалков е на Заев, дали Мијалков намерно е пуштен за да направи театар пред камерите?

Коалицијата Заев – Мијалков се повеќе излегува на виделина. А доказите се на секаде. Мијалков се појавил во ЈО во 16 часот, а театарот...

Арифи за Мијалков: Осуден е силен човек, се плашеа да му го спомнат името

Универзитетската професорка Беса Арифи вели дека денешниот ден е важен, бидејќи е осуден човек на кој многумина, како што посочува, во минатото се плашеа...

Мијалков спроведен во Шутка со големо полициско обезбедување

Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков попладнево е спроведен во затворот во Шутка и почнува да го издржува притворот што му го одреди Кривичниот...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,120SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
14.9 ° C
15.6 °
14 °
67 %
4.1kmh
90 %
Wed
14 °
Thu
20 °
Fri
16 °
Sat
21 °
Sun
29 °
- Реклама -

Балкан

Естрада

„Дојди Гордана, носи ме од битолската болница“ – ја молел сопругата покојниот Ице Атанасовски

Да не даде Господ да побарате помош во битолската болница! Вака разочарано и низ солзи вели Гордана Атанасовска од Битола, која денес го погреба...

Наум Петрески ја одбива државната помош за естрадни уметници

Популараниот фолк пејач Наум Петрески ја одбива државната помош за естрадни уметници во износ на две бруто минимални плати, односно од околу 21,776 денари,...

(ВИДЕО) Ѓоко Јовиќ објави спот за неговата нова песна ,,Прелетај соколе“

Деновиве Ѓоко Јовиќ на повеќе локации низ Скопје снимаше кадри за спот на неговата нова песна која носи наслов ,,Прелетај соколе”. Како главен лик во...

Спорт

Ибрахимовиќ има порака до Лукаку: Слободно нека дојде…

Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку пред извесно време имаа навистина жесток конфликт за време на дербито меѓу Интер и Милан, но изгледа дека Швеѓанецот...

Медиуми: Доналд и Меланија Трамп се вакцинирале во јануари

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија биле вакцинирани против коронавирус во јануари, додека сè уште биле во Белата куќа, дознаваат локалните...

Двајца си заминаа, а Бартомеу ќе преноќи во притвор

Поранешниот претседател на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу ќе ја мине во притвор претстојната ноќ, откако попладнево беше во полициска станица да даде исказ во...

Го срушија Рим, но Пиоли тврди: Топ4 е нашиот приоритет!

По големата во Рим синоќа, тренерот на Милан истакна дека топ 4, а не титулата, останува нивната главна цел сезонава. Милан оствари голема, голема победа...

Пирло уверен во титулата: Ние сме Јувентус

Предводникот на Јувентус, Андреа Пирло, сепак верува дека неговиот тим може да ја освои титулата шампион на Италија. Иако заостануваат осум бода зад водечкиот Интер...

Здравје

АстраЗенека доби зелено светло за постари од 65 години

Иако досега се тврдеше дека вакцината на АстраЗенека не е за лица постари од 65 години, француското Министерство за здравсто објави дека лицата кои...

Фајзер тестира и трета доза од вакцината против ковид-19

Фармацевтската компанија Фајзер соопшти дека почнала да тестира и трета доза од вакцината против ковид-19 во рамки на стратегијата за заштита од мутираните соеви...

Вакцината „Џонсон и Џонсон“ се покажа како безбедна и ефикасна во испитувањата

Вакцината против коронавирус „Џонсон и Џонсон“ се покажа како безбедна и ефикасна во испитувањата, соопшти Американската агенција за храна и лекови во документите објавени...

Најново

Во ќелијата на Мијалков незаконски влегуваат посетители!

Посетители влегуваат во затворската капија на Сашо Мијалков иако тоа е спротивно на законот. Редакцијата на Лидер од извор во затворот дознава дека на 28.02...

Русија наскоро ќе одговори на санкциите на ЕУ

Москва наскоро ќе одговори на санкциите на ЕУ, најави денеска постојаниот претставник на Русија во ЕУ, Владимир Чижов, додавајќи дека станува збор за еднострано...

Тексас од следната недела ги укинува ограничувањата

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти...

Ибрахимовиќ има порака до Лукаку: Слободно нека дојде…

Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку пред извесно време имаа навистина жесток конфликт за време на дербито меѓу Интер и Милан, но изгледа дека Швеѓанецот...

ВМРО-ДПМНЕ: Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел...

АстраЗенека доби зелено светло за постари од 65 години

Иако досега се тврдеше дека вакцината на АстраЗенека не е за лица постари од 65 години, француското Министерство за здравсто објави дека лицата кои...

Осудителната пресуда им зададе удар на сојузниците и на амбициите на Саркози

Поранешниот француски претседател Никола Саркози беше осуден за обвиненијата за корупција што претставуваше потрес за неговите конзервативни сојузници, како и силен удар на надежите...

Повеќето Руси сметаат дека коронавирусот е биолошко оружје

Скоро две третини од Русите веруваат дека коронавирусот е „биолошко оружје“ создадено од човекот, покажа истражувањето на рускиот независен центар Левада. Ваквите резултати сведочат за...

Заев: Владата ниту преговарала, ниту ќе преговара за македонскиот идентитет и јазик!

Владата ниту преговарала, ниту ќе преговара за македонскиот идентитет и македонскиот јазик, вели премиерот Зоран Заев и додава дека универзално право на сите нации...

Медиуми: Доналд и Меланија Трамп се вакцинирале во јануари

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија биле вакцинирани против коронавирус во јануари, додека сè уште биле во Белата куќа, дознаваат локалните...

Популарно