Молк од здравство: АСМЛ обвинува за привилигирано вработување во болницата во Тетово

Објавувајќи ги ранг листите со објавени бодови и примени кандидати, на социјалните мрежи од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) обвинуваат за вработување според привилегии..

Младите лекари од тетовската болница ги обвинуваат надлежните дека молчешку вработуваат кадри кои не се соодветни, а тоа го поткрепуваат објавувајќи листи на Фејсбук.

„Нас не интересира вистината и правдата!

Еве ранг листа на сите кандидати, еве и одлука кои се примени, сами проценете!'-пишуваат од АСМЛ на Фејсбук.

Засега ресорното министерство по овие обвинувања не даде никаков коментар.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top