Мотоциклист загина во Ново Лисиче

Полицијата врши увид, а сообраќајот се пренасочува..

Мотоциклист загина во сообраќајна несреќа што се случила утрово околу 7 часот во Ново Лисиче во близина на мостот „Близнаци“. 

Според информациите од полицијата, во несреќата учествувале мотоцикл и возило „мицубиши“ со скопски регистарски таблички.

Мотоциклистот починал на самото место, а неговиот идентитет засега не е познат.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top