МПЦ "Св.Петка" во Рокдејл слави 40 години од своето постоење

Македонскиот Православен Храм беше изграден во 1978 година..

"Ја изградивме нашата црква за рекордни 3 месеци", вели активистот Кире Циревски во сеќавањето за ентузијазмот на волонтерите и членовите на македонската заедница во 1978 година во СиднејCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top