Му даде два гола на Арсенал, па на кучето му даде име „топчија“

Херојот на Нотингем Форест, Ерик Личај кој на Арсенал во ФА Купот му даде два гола во победат од 4-2, повторно е во центарот на вниманието..

Личај се реши да го овековечи овој успех и двата гола на начин што на своето куче му го даде името „топчија“.

Овој потег и тоа како ги налути навивачите на Арсенал, не ги израдува фановите на Нотинген, но и Манчестер Јунајтед, Тотенхем, Челси…Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top