Мурињо ги истетовира имињата на најблиските

Наместо часовник, раката сега му ја красат имињата Тами, Тита и Зуца што се прекари на неговата сопруга Матилда, истоимената 17-годишна ќерка, и на 13-годишниот син Хозе Марија..

Жозе Мурињо на 50 години одлучи да се истетовира, а по враќањето од азиската турнеја, на својата лева рака ги истетовирал прекарите на своите најблиски членови од семејството.

Наместо часовник, раката сега му ја красат имињата Тами, Тита и Зуца што се прекари на неговата сопруга Матилда, истоимената 17-годишна ќерка, и на 13-годишниот син Хозе Марија.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top